Aktualności

W związku ze zdarzającymi się w aptekach kontrolami Państwowej Inspekcji Handlowej proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Kontrole są zapowiadane przez PIH telefonicznie. Apteki mają 7 dni na przygotowanie się do kontroli.

Informacje ogólne

https://mgr.farm/content/za-co-inspekcja-handlowa-karze-apteki

 Link do niniejszej informacji w serwisie Śląskiej Izby Aptekarskiej:

http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/7028

Apteki, które są zainteresowane dostosowaniem swojej apteki do wymogów PIH proszę o przesłanie maila na adres biuro@quant.com.pl.


Farmacja

Prosimy o zapoznanie się z informacją, która przesuwa termin obowiązku przekazywania informacji o przeprowadzonych transakcjach, stanach magazynowych, przesunięciach magazynowych na dzień 31.12.2017.

https://www.csioz.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/komunikat-w-sprawie-zintegrowanego-systemu-monitorowania-obrotu-produktami-leczniczymi-zsmopl-1/


Farmacja

W dniu 1 czerwca 2017r wchodzi w życie projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie informacji gromadzonych przez apteki oraz informacji przekazywanych Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Jest to ten sam projekt, który miał wejść w życie 1 marca, opisany w instrukcji przekazanej Państwu przy okazji zmian 1 marca. Projekt dotyczy aptek, które realizują leki recepturowe. W załączniki przekazujemy Państwu zaktualizowaną instrukcję dotyczącą powyższego projektu. Apteki, które nie dostosowały swojej receptury do projektu, prosimy o wykonanie czynności opisanych w instrukcji.  Proszę również pamiętać o zaktualizowanie danych pracowników  /PESEL i PWZ/ realizujących recepturę. Do powyższego maila została dołączona instrukcje dotyczące zmian jak również druga instrukcja wyjaśniająca zastosowanie mnożników, a szczególnie mało znanego przez wszystkich mnożnika aptecznego.


Instrukcje do pobrania :


Instrukcja (PDF), Mnożniki (PDF)

Farmacja

Więcej artykułów…

Strona 1 z 3

pierwsza
poprzednia
1

Komunikaty dla klientów